Bielizna dla aktywnych kobiet

Coraz więcej osób, w tym kobiet uprawia obecnie sport minimum trzy razy w tygodniu. Do niedawna aktywność fizyczna nie była jeszcze tak modna w Polsce, jednakże ten bardzo pozytywny trend napłynął do nas z Zachodu. Nasze społeczeństwo jest coraz grubsze, o czym alarmują dietetycy i lekarze już od lat. Dbałość o kondycję fizyczną i sprawne ciało oraz piękną sylwetkę jest niezwykle istotna. Firmy produkujące sportową odzież wprowadzają na rynek coraz to nowsze, przepiękne modele sportowych ubrań. Kolekcje te zawierają całe linie produktów, które są bardzo praktyczne wygodne, a zarazem odpowiadają najnowszym krzykom mody. Kobiety nie powinny jednakże skupiać się jedynie na odzieży, która musi być wygodna, oddychająca i powinna pochłaniać pot, konieczne jest również zadbanie o dobór odpowiedniej bielizny, w tym stanika sportowego.

Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ każdy, nawet malutki biust, może ulec zniekształceniu w trakcie intensywnych ćwiczeń. Skóra na piersiach jest bardzo delikatna i z łatwością ulega wiotczeniu, jeżeli nie zadbamy o nią we właściwy sposób i nie zabezpieczymy jej. Stanik sportowy powinien być wykonany z materiałów podobnych do ubrań portowych, jednakże zazwyczaj składa się on z kilku warstw. Dzięki temu doskonale pochłania pot i nie powoduje dyskomfortu, kiedy ćwiczymy. Bardzo istotne jest, aby stanik ten dobrze przylegał do skóry pod linią biustu i podtrzymywał go w trakcie aktywności. Biustonosz sportowy powinien również posiadać szerokie ramiączka, najlepiej z możliwością zapięcia krzyżowego. Dzięki temu mamy gwarancję, że odciąży on nasz kręgosłup i rozłoży ciężar piersi równomiernie. Miseczki także powinny być większe niż w tradycyjnym staniku i usztywnione solidnie, tak aby podtrzymywać biust i nie pozwalać na podskakiwanie piersi.

Coraz więcej firm produkujących odzież sportową, w swojej ofercie ma również takie biustonosze przeznaczone dla sportowców. Nie nadają się one jednakże dla każdej z pań, ponieważ oferowane są w określonych, raczej mniejszych rozmiarach. Panie o obfitych kształtach raczej nie będą w stanie wybrać niczego dla siebie w takim sportowym sklepie. Dla nich najlepszym wyjściem będzie tradycyjny sklep z bielizną. Producenci bielizny damskiej mają w swojej ofercie doskonałe biustonosze sportowe, w każdym rozmiarze. Nie jest to mały wydatek, należy się bowiem przygotować na taki rzędu około dwustu złotych, jednakże stanik taki jest solidny i z pewnością wytrzymały. Pamiętajmy aby prawidłowo o niego dbać i nie używać płynów do płukania, tak samo jak w przypadku odzieży sportowej. Najlepsze dla biustonosza jest pranie ręczne, również bez takiego płukania. Jeżeli wrzucamy go jednak do pralki, zawsze używajmy specjalnie przygotowanego do tego celu woreczka i suszmy stanik w prawidłowej pozycji. Dbając o niego w odpowiedni sposób na pewno będziemy mogły długo się z niego cieszyć. Warto jest posiadać drugi model na zmianę, aby nie prać jednego co tydzień.