Bielizna dla najmłodszych kobiet

W życiu każdej kobiety przychodzi moment w którym konieczny jest zakup pierwszego biustonosza, a także innych majteczek niż klasyczne, bawełniane figi. Sytuacje są różne, jednak najczęstsza to oczywiście okres dojrzewania. Dla młodych kobiet chwila zakupienia pierwszego biustonosza jest bardzo ważna, ponieważ traktują ją one jako swego rodzaju inicjację i wejście do świata prawdziwych kobiet, które noszą biustonosz.
Jak rozpocząć rozmowę z córką na temat biustonosza?
Zanim zabierzesz swoją córkę do sklepu i postawisz ją przed faktem dokonanym, przeprowadź z nią delikatną rozmowę. Jeśli pójdziecie do sklepu bez jej wiedzy i nagle przy wszystkich zaczniesz wybierać dla niej biustonosz, może się wystraszyć i zawstydzić, a tego z pewnością byś nie chciała. Spraw, aby ta chwila była dla niej komfortowa, porozmawiaj o tym, czy czuje już taką potrzebę, czy koleżanki z klasy noszą pierwsze staniczki i dopiero wówczas możecie odwiedzić sklep z bielizną.
Wizyta w sklepie z bielizną
Z pewnością może być tak, że Twoja córka nie będzie chciała iść do sklepu w którym przypadkowo spotka kogoś znajomego. Zaproponuj wyjście do galerii rano lub późnym wieczorem, tuż przed zamknięciem. Będzie miała większą pewność, że nikt nie zobaczy jej w niekomfortowej sytuacji. Z pewnością takie rozwiązanie przypadnie jej do gustu i będzie dużo swobodniej czuła się wybierając razem z Tobą biustonosz. Dzięki temu nabierze do Ciebie również dużo większego zaufania, ponieważ zauważy jak bardzo zadbałaś o odpowiednią sytuację.
Miękki biustonosz
Najczęściej pierwszy staniczek to taki bez fiszbin, miękki i delikatny. Dopiero pojawiające się piersi nie potrzebują być podtrzymywane do góry, co za tym idzie, usztywnienie nie jest tutaj absolutnie koniecznością. W sklepach z bielizną z pewnością znajdą się takie modele w rozmiarze 0. Panie w sklepach często proponują także biustonosze w rozmiarze A, na co mamy reagują kategoryczną odmową. Zanim zachowasz się tak samo, pozwól pokazać sobie te modele, ponieważ wiele firm w ten sposób określa właśnie rozmiarówkę 0. Możecie na początek kupić dwie wersje biustonosza, cielistą i czarną, a z czasem dokupować kolejne kolory. Cielista jest o tyle lepsza niż biała, ponieważ dużo mniej odznacza się pod ubraniem. Dzięki temu Twoja córka nie będzie się wstydzić ani odczuwać dyskomfortu przed koleżankami i kolegami w szkole. Pamiętaj, że pierwszy staniczek przez większość dziewczynek chce być jak najbardziej ukryty.
Usztywniany biustonosz
Bywa również i tak, że młode dziewczynki bardzo chcą mieć jednak biustonosz usztywniany. Wówczas albo się na to zgodzicie i wybierzecie taki, który będzie jak najmniej powiększał prawie niewidoczny do tej pory biust, lub też przeprowadzicie z córką rozmowę na temat tego, że nie będzie wyglądało to naturalnie przy jej dopiero pojawiających się piersiach. Reakcje mogą być różne. Z pewnością większość dziewcząt może się obrazić i uznać, że nie traktujecie ich poważnie. Nikt nie mówił, że bycie matką dorastającej nastolatki będzie łatwe. Spróbuj znaleźć jakiś kompromis i wybierzcie najlepsze rozwiązanie, które Twojej córce również będzie odpowiadało.
Majteczki
Aby nastolatka mogła poczuć się prawdziwą kobietą, do biustonosza możecie wybrać majteczki. To będzie jej pierwszy, prawdziwy komplet bielizny, co z pewnością zachęci ją także do noszenia biustonosza. Będzie czuła się bardziej kobieco i da jej to również do myślenia, że traktujesz ją poważnie, a nie jak dziecko. W końcu wkracza w najważniejszy etap swojego rozwoju i w tym czasie powinnyście być sobie jak najbliższe.
Dobierzcie takie majteczki, które będą pasowały do biustonosza. Tutaj możecie wypracować kompromis, jeśli nie zgodziłaś się na usztywniany stanik. Pozwól córce samej wybrać sobie majteczki, nawet jeśli będą to stringi. Zobaczysz, że bardzo szybko z nich zrezygnuje, ponieważ będzie jej w nich po prostu niewygodnie. Wówczas sama poprosi Cię o to, abyście wróciły do sklepu i wybrały jeszcze jedne, tym razem wygodne, ale i pasujące do stanika majteczki.

Dodaj komentarz