Bielizna dla pań puszystych

Kobiety, które mogą pochwalić się dość bujnymi kształtami, bardzo często narzekają, że nie mogą znaleźć odpowiedniej bielizny dla siebie. Przede wszystkim, dotyczy to biustonoszy, które najczęściej w sklepach kończą się na określonym rozmiarze, dużo za małym. Poza tym, jeżeli pojawiają się już większe rozmiary, zazwyczaj są to pojedyncze egzemplarze.

Wybierając stanik dla osoby z większym biustem, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, najważniejszy jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Stanik powinien bowiem idealnie podtrzymywać piersi i kształtować je w ładny sposób. Dzięki prawidłowo dobranemu biustonoszowi można cieszyć się jędrnym i pięknym biustem przez długie lata. Wiele kobiet popełnia jeden podstawowy błąd – otóż, kupują one przez całe swoje życie biustonosze w jednym rozmiarze. Nie zastanawiają się nawet nad tym, że ich ciało mogło się zmienić i proszą zawsze o określony rozmiar. Nasze ciało zmienia się bardzo często. Biust potrafi zmienić się o rozmiar nawet w trakcie jednego cyklu miesięcznego. Panie często kupują staniki, które są zbyt luźne w obwodzie i mają za małe miseczki. Jest to bardzo duży błąd, ponieważ taki biustonosz nie spełnia w ogóle swojej roli.

Rolą biustonosza jest przede wszystkim podtrzymanie biustu. Najważniejszy jest pasek pod biustem, który powinien odciążać ramiona i kręgosłup. Musi być on więc dość ciasny. Nigdy nie powinien unosić się do góry. Jeżeli tak się dzieje, to jest to znak, że stanik został źle dobrany i jest znacznie za szeroki w obwodzie. W miseczce powinna zaś zmieścić się cała pierś i nie może się ona wylewać z niej. Każdorazowo, powinno się więc wykonać pomiar miarą krawiecką pod biustem i w biuście. Dzięki takim pomiarom, na podstawie tabeli ustalić można rozmiar biustonosza. Koniecznie należy go przymierzyć. Niektórzy producenci stosują bowiem niestandardowe rozmiary i mogą się one od siebie różnić. Najlepiej jest przymierzyć przynajmniej dwa rozmiary i wybrać ten, który będzie idealny. Doskonałą pomocą może okazać się brafitterka, czyli osoba która zawodowo dopasowuje biustonosze. Takie panie pracują już w prawie każdym salonie z bielizną damską. Wystarczy ukończyć odpowiedni kurs i można nazywać się już brafitterką.

Przy dużym biuście, bardzo ważne są również ramiączka. Powinny być one dość szerokie, aby utrzymać ciężar biustu i nie wpijać się w skórę ramion. Wiele kobiet narzeka, że biustonosz pozostawia nieprzyjemne i obolałe ślady na ich ramionach. Wynika to właśnie z niewłaściwego doboru stanika pod względem szerokości ramiączek. Obecnie można już znaleźć piękne staniki przeznaczone dla pań z większymi biustami, których ramiączka stanowią nawet ozdobę pod bluzką i można je pokazywać.

Poza biustonoszem, konieczne jest oczywiście dobranie również innych części bielizny, jak majtki. Najlepiej jest wybierać takie z wyższym stanem, nieco pełniejsze. Powinny one ładnie zebrać pośladki oraz brzuch i nie pozwolić im się wylewać. Warto zainwestować w bieliznę modelującą, szczególnie jeżeli wybieramy się na jakieś wielkie wyjście. Bielizna modelująca może sprawić bowiem, że ubędzie nam nawet kilka centymetrów w pasie, a pośladki znacznie się podniosą. Jest to bielizna bezszwowa, a więc nigdy nie odznacza się pod ubraniem i nie powoduje nieprzyjemnych otarć na skórze, nawet latem. Najczęściej utrzymują ją paski silikonowe, dlatego nie nadaje się dla osób uczulonych na ten materiał.

Można zdecydować się na majtki z wyższym stanem i z nogawkami po kolana, na gorset lub halkę. Istnieje wiele rodzajów takiej bielizny i należy dopasowywać je do swoich potrzeb, a także do konkretnego stroju. Najczęściej, bieliznę modelującą można spotkać w kolorze czarnym i cielistym. Idealnie nadaje się ona pod każdą sukienkę i inny obcisły strój. Panie, które mają kilka nadmiarowych kilogramów, ale uprawiają sport, powinny też pomyśleć o staniku sportowym. Dla nich jest to kluczowy produkt, ponieważ duży biust nie ułatwia uprawiania sportów. Biust powinien być idealnie podtrzymany i nie może on podskakiwać, ponieważ można nawet popsuć jego kształt i sprawić, że po prostu obwiśnie. Najlepiej jest wybierać staniki dedykowane właśnie do uprawiania sportu, które są bardzo zabudowane, a jednocześnie utrzymują się na szerokich ramiączkach. Koniecznie zwróćmy też uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest stanik. Powinien być to specjalny, oddychający materiał, najlepiej kilkuwarstwowy. Wówczas nasz biust będzie odpowiednio zabezpieczony.

Dzisiaj nie ma już takich problemów jak kiedyś dla kobiet, które mogą pochwalić się bujnymi kształtami. Dzięki temu, że do Polski weszło kilka zagranicznych marek, możemy cieszyć się ogromnym wyborem takiej bielizny w sklepach. Warto się więc rozglądać i poszukiwać odpowiednich kompletów dla siebie.

Dodaj komentarz