Czy bielizna może służyć przez lata?

Wiele z nas trzyma w szufladzie ukochane majtki lub biustonosz, który podtrzymuje piersi jak żaden inny. Nie chcemy się z nimi rozstać, ponieważ trzyma nas przy nich sentyment i komfort noszenia. Uszyte z dobrej jakości materiału mogą przetrwać bardzo długo i mimo to się nam nie nudzą. Należą do nich najczęściej klasyczne wersje bielizny, które nigdy nie wychodzą z mody. To typowe basici, które w swojej kolekcji bielizny powinna mieć każda kobieta. W zależności od kilku czynników, bieliznę można nosić przez lata lub wymieniać ją regularnie co kilka miesięcy. Wszystko jednak zależy indywidualnie od każdej osoby.
Jak długo można nosić bieliznę?
Jeśli chodzi o biustonosz, to najpewniej do momentu, aż fiszbiny nie zaczną się w jakiś sposób wyginać. Jeśli kupujemy biustonosze w sprawdzonych firmach, które swoje produkty wykonują tylko z bardzo dobrych gatunkowo i jakościowo materiałów, biustonosz taki może posłużyć nam nawet do 10 lat. Nie ma potrzeby wyrzucać go i zastępować nowym, skoro ten jest naprawdę wyjątkowy, a przy tym wcale nie jest zniszczony.
Inna kwestia jest jednak w przypadku majtek. Bawełna, która znajduje się w najbardziej wrażliwym miejscu, z czasem zaczyna się przecierać. Nosimy wiele rodzajów ubrań, które także mogą niszczyć bieliznę. Bezpośredni kontakt majtek ze skórą również ma wpływ na jej niszczenie, zwłaszcza w centralnym punkcie. Często może dochodzić tam również do odbarwień materiału, co jest związane z ph, które wydziela skóra.
Kiedy należy wymienić bieliznę?
W przypadku biustonoszy nie ma reguły. W zależności czy czujemy taką potrzebę, czy robimy to „bo wypada”. Jeśli biustonosz jest już wyraźnie zniszczony, materiał zaczyna się mechacić, fiszbiny się wykrzywiają lub wychodzą ze stanika, a ramiączka są poluzowane i nie da się ich ustawić na odpowiedniej wysokości, wówczas warto zainwestować w nowy biustonosz.
W przypadku majtek, najlepiej byłoby, gdyby były wymieniane co 3-4 miesiące. Wówczas nasza skóra nie będzie narażona na materiał, który z czasem stracił wiele swoich właściwości.

Dodaj komentarz