Dobór odpowiedniej bielizny

Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest bielizna. Najlepiej, żeby była ona odpowiednio dopasowana do konkretnej sylwetki. Z dobrą bielizną można bowiem zdziałać prawdziwe cuda. Niestety, źle dobrana bielizna może spowodować, że nasze ciało nie będzie wyglądało korzystnie. Może nawet sprawić, że osoba szczupła będzie wyglądała na grubszą niż jest w rzeczywistości. Warto zwracać na to uwagę, ponieważ okazuje się, że wiele kobiet kupuje sobie bieliznę w ogóle jej nie mierząc. To duży błąd, ponieważ producenci niekiedy stosują niestandardowe rozmiary i okazuje się, że nawet nasz stały rozmiar na nas nie pasuje.

Przede wszystkim, najważniejszy jest dobór odpowiedniego biustonosza. Powinien on bowiem spędzać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim, jego zadaniem jest podtrzymywanie piersi i sprawianie, że dobrze się one prezentują. Dzięki dobremu stanikowi piersi nie powinny nigdy obwisnąć i stracić jędrności. Poza tym, podstawowe zdanie biustonosza to również odciążenie kręgosłupa. Ma to szczególne znaczenie w przypadku piersi dużych i ciężkich. Wiele kobiet o większych rozmiarach biustu narzeka, że piersi bardzo im ciążą i często kręgosłup bardzo im dokucza. Jeżeli wybiorą one odpowiedni stanik, mogą sporo odciążyć obolałe plecy i przenieść punkt ciężkości. Najlepiej wybierając biustonosz jest po prostu skorzystać z pomocy brafitterki. Są to kobiety, które mają ukończone profesjonalne kursy doboru biustonoszy. Dokonują one pomiarów i ustalają odpowiedni rozmiar biustonosza. W dzisiejszych czasach takie brafitterki pracują już w większości sklepów z bielizną. Można z ich usług skorzystać całkowicie za darmo. Jeżeli zaś nie chcemy, aby ktoś nam pomagał, powinnyśmy same zmierzyć obwód pod biustem oraz samego biustu. W ten sposób ustalamy zarówno obwód stanika, jak i rozmiar miseczki. Okazuje się, że większość kobiet niewłaściwie dobiera rozmiary swoich staników. Najczęściej noszą one ten sam rozmiar przez większość swojego życia, co jest ogromnym błędem. Przede wszystkim, każde piersi zmieniają się z wiekiem. Poza tym, nawet w trakcie trwania jednego cyklu menstruacyjnego, zmienia się rozmiar i kształt naszych piersi. Nie wolno więc kupować zawsze tego samego rozmiaru. Największym błędem jest w ogóle zakup stanika bez jego przymierzenia. Najczęstsze błędy, jakie popełniają Polki kupując swoje biustonosze, to wybór takiego o za dużym obwodzie oraz o zbyt małej miseczce. Stanik powinien mieć taki obwód, abyśmy na początku zapinały się na najluźniejsze zapięcie. Dzięki temu, z czasem, kiedy nieco się on rozciągnie, będziemy mogły zawsze zapiąć się ciaśniej. Poza tym, miseczka powinna być na tyle duża, aby bez trudu pomieściła ona piersi. Nie powinny się one w żadnym wypadku wylewać. Najlepiej jest zrezygnować z cieniutkich ramiączek, które ładnie wyglądają, jednakże nie sprawdzają się na dłuższą metę i wpijają w skórę.

Poza biustonoszem, pozostaje oczywiście kwestia doboru odpowiednich majtek. Każda kobieta ma swój ulubiony fason, jednakże nie zawsze jest nam w nich najlepiej. Najbardziej tradycyjne są oczywiście figi. Noszą je panie w każdym wieku i na każdą okazję. Poza tym, wyróżnia się również bokserki oraz stringi. Te ostatnie nadają się raczej dla młodych kobiet, o niewielkiej pupie. Inne panie nigdy nie wyglądają w nich najlepiej. Poza tym, wiele mówi się również o tym, że nie należą one do najbardziej higienicznych rozwiązań. Wielkim hitem jest obecnie bielizna bezszwowa. Są to majtki, których w ogóle nie widać pod ubraniem. Nie odznaczają się w ogóle ich kształty, ani żadne szwy. Są one również bardzo miłe dla ciała. Mogą także występować one w wersji modelującej. Wiele 9kobiet wybiera taką właśnie modelującą bieliznę, ponieważ dzięki niej mogą się one cieszyć piękną sylwetką. Z niektórymi modelami, można nawet stracić dwa rozmiary i kilka centymetrów w talii. Jest to tak zwana bielizna do zadań specjalnych, którą najczęściej zakłada się na wielkie wyjścia. Można zakupić takie majtki z wyższym stanem, aż pod sam biust. Doskonale modelują one pupę i spłaszczają brzuch. Dzięki nim, sukienka wygląda na ciele idealnie i nic się nigdzie nie wylewa, ani nie odstaje. Taka bielizna często utrzymuje się dzięki cienkim silikonowym paskom, które sprawiają, że można w niej swobodnie skakać i tańczyć. Wiele pań wybiera ją nawet pod suknię ślubną, aby się w niej doskonale prezentować. Każda kobieta powinna w swojej szafie posiadać takie modelujące majtki lub też modelującą halkę. Sprawdzają się one idealnie w sytuacjach, kiedy chcemy wyglądać najlepiej, jak potrafimy i zależy nam na szczupłym wyglądzie. Niestety, bielizna ta nie nadaje się specjalnie na randki. Nie należy ona bowiem do bielizny seksownej. Na takie okazje najlepiej jest wybrać coś zupełnie innego. Doskonale sprawdzają się delikatne, koronkowe kupleciki, najlepiej w jakimś kolorze. Do niedawna królowały czerń i czerwień, jednakże w tym sezonie w sklepach z bielizną można spotkać sporo różu i turkusu, a także soczystej zieleni. Sklepy z bielizną otwierają się zupełnie na trendy modowe. Do takiej seksownej bielizny najlepiej jest dobrać pończochy samonośne, lub z pasem, który je utrzymuje. Taki zestaw z pewnością sprawi każdemu mężczyźnie wiele radości.

Wiele osób uważa, że takich części bielizny jak majtki nie powinno się mierzyć. Jest to jednak błędne myślenie. Najlepiej jest oczywiście zakładać je na swoją bieliznę. Należy jednak sprawdzić, czy stan w majtkach jest na odpowiedniej wysokości i czy nic nam się z nich nie wylewa. Nieciekawie wyglądają również majtki, które mają zbyt ciasną gumkę.

Dodaj komentarz