Jak dbać o bieliznę?

Wiele kobiet narzeka obecnie, że ich bielizna bardzo szybko ulega zniszczeniu w praniu i nie nadaje się ona już do noszenia. Niestety, czasami jest to winą złego wykonania i słabych materiałów, ale najczęściej winne jesteśmy my same. Nie dbamy bowiem o bieliznę, a szczególnie o biustonosze we właściwy sposób. Jak prać bieliznę, aby mogła nam ona posłużyć przez dłuższy okres czasu?

Zwykłe, bawełniane majtki można oczywiście prać w pralce. Ważne, aby dobierać odpowiednio kolorystykę prania. Biała bielizna prana z kolorami, bardzo szybko szarzeje i wygląda nieestetycznie. W przypadku zbyt wysokich temperatur, często spotyka się też pękające gumki lub prujące się majtki. Można wówczas stwierdzić, że coś robimy nie tak jak powinnyśmy.

W żadnym wypadku nie wolno prać biustonoszy i delikatnej, koronkowej bielizny w pralce! Powoduje to jej uszkodzenie i bielizna nigdy już nie wygląda tak jak na początku. Poza tym, defasonuje się ona, a stanik nie podtrzymuje już biustu tak jak kiedyś. Najlepszym rozwiązaniem jest pranie ręczne w płynie do prania. Należy unikać również płynu do płukania tkanin, ponieważ powoduje on rozluźnienie włókiem w staniku i przez to rozciąga się on i nie trzyma już fasonu. Warto pamiętać o tych kilku prostych zasadach i wprowadzić je do swojego życia codziennego. Wówczas nasza bielizna przez długi czas będzie cieszyć swoim widokiem.

Dodaj komentarz