Jak dobierać bieliznę ciążową?

Bielizna ciążowa to bardzo ważny element, o który musi zadbać przyszła mama. Komfort, który da ona ciężarnej będzie nieporównywalny, biorąc pod uwagę klasyczną bieliznę, która nosiła ona do tej pory. Warto więc zadbać o swoje dobro, a przede wszystkim o dziecko, ponieważ zadowolona mama to również zadowolone maleństwo. Może to również działać w drugą stronę, a tego podczas ciąży trzeba jak najbardziej unikać.


Majtki
Ciężarna, zwłaszcza w zaawansowanej ciąży powinna zadbać o komfortowe dla siebie majtki. Najlepsze będą oczywiście pełne figi, które zakryją pośladki, ale będą również stosunkowo krótkie, aby przyszła mama mogła je nosić pod brzuszkiem. Będzie jej wówczas zdecydowanie najwygodniej, a żadna guma nie będzie wpijała się w brzuch. Konieczne jest także zadbanie o to, aby bielizna ciążowa była z bawełny, najlepiej tej najwyższej jakości. Dzięki temu, będzie przepuszczała powietrze, co pozytywnie wpłynie na układ moczowy ciężarnej, a także zapobiegnie hemoroidom, które niestety bardzo często występują u kobiet w ciąży. Można również kupić majtki typowo bezszwowe, które na dodatek nie będą odznaczały się pod ubraniem. Nikt przecież nie powiedział, że ciężarna nie może również czuć się kobieco.
Biustonosz
W okresie ciąży, wiele kobiet kupuje przede wszystkim biustonosze sportowe. Są one o tyle wygodne, że nie mają fiszbin, które uwierają bardzo obolałe piersi. Innym rozwiązaniem są miękkie biustonosze z fiszbinami lub bez, które delikatnie unoszą biust. Dostępne są na rynku zarówno w wersji bawełnianej jak i koronkowej, dzięki czemu każda kobieta może czuć się równie pięknie i seksownie. Wiele firm bieliźnianych oferuje specjalne, seksowne komplety tylko dla kobiet w ciąży.
Po porodzie, świeżo upieczone mamy kupują najczęściej specjalne biustonosze do karmienia, które mają odchylaną miseczkę, aby w każdej chwili mogły one nakarmić maluszka. Nie ma również problemu z dostępem do koronkowych wersji takiej bielizny, która znacznie wzmacnia pewność siebie kobiety, która dopiero co urodziła dziecko.
Czego powinny unikać kobiety w ciąży?
Przede wszystkim bielizny, która nie przepuszcza powietrza. Najbardziej niewskazanym materiałem będzie tutaj mikrofibra, która mimo bawełnianego wypełnienia, zapewnia ciężarnej jedynie minimum przepuszczalności. Majtki powinny mieć również stosunkowo luźne gumy, które nie będą się wżynać w brzuch. Jeśli chodzi o stanik, to powinien on mieć szerokie ramiączka, które będą w stanie unieść nabrzmiałe piersi, nie raniąc przy tym ramion, które będą obciążone tym ciężarem.

Dodaj komentarz