Jaką bieliznę lubią mężczyźni?

Wydawać by się mogła, że każdy mężczyzna pragnie ujrzeć kobietę odzianą w skąpą, koronkową bieliznę, skąpaną w blasku przygaszonego światła. Okazuje się jednak, że powszechna kobieca opinia o tym, co lubią mężczyźni odbiega od realnych upodobań męskiej części populacji. Jaką bieliznę faceci kochają oglądać na kobietach?

Trzeba zdać sobie sprawę z brutalnej prawdy. Mężczyźni mają znikomą, wręcz żadną wiedzę na temat damskiej bielizny. Z pewnością są w stanie wskazać co ich najbardziej podnieca – czy to będą czerwone figi z uśmiechniętą buzią czy może minimalistyczne stringi z białej koronki. Jednak typowe rozpoznanie lub rozróżnianie rodzajów damskiej bielizny dla faceta jest zupełnym abstraktem. Zdarzają się jednak wyjątki.

Samcza wyobraźnia pracuje zawsze, nawet gdy kobieta jest całkowicie ubrana. Kobiety uważają, że to stringi rozgrzewają płeć męską do czerwoność. W końcu eksponują pośladki, a nieoczywista nagość musi wzbudzać żądzę. Można się naprawdę pomylić według badań przeprowadzonych wśród płci męskiej to nie stringi podbijają serca i umysły. Mężczyzn znacznie bardziej ekscytuje widok kobiecej pupy w zwykłych, bawełnianych figach, a nawet szortach. Tłumaczenia jakie się pojawiały były różne. Płeć brzydka chce dać swojej wyobraźni pole do popisu. Chcą móc snuć fantazje, domyślać się, wolą zobaczyć tylko skrawek ciała. Bielizna ma być tylko bodźcem wzmagającym podniecenie. To niejako pierwszy krok, który ma zainspirować do zbliżenia. Pożądanym elementem, dodatkiem są natomiast różnego rodzaju koronki, kokardki. W oczach facetów podkreślają one piękno kobiecego ciała.

Najbardziej nielubianą częścią damskiej bielizny według mężczyzn są majtki w stylu „Bridget Jones”. Kończą się one powyżej pępka, mają za zadanie wysmuklać sylwetkę i idealnie sprawdzają się pod obcisłymi sukienkami. Kobiety je bardzo cenią, ponieważ poprawiają sylwetkę. Jednak płeć męska ma inne zapatrywania, co do tego rodzaju bielizny i mówi im nie, uważając je za nieprzeciętnie aseksualne.

Według badań połowa mężczyzn najpierw spogląda na dekolt, według naukowców takie zachowanie wiąże się z prawami natury. Kobiece piersi bowiem utożsamiane są z płodnością. Na pierwszym miejscu w rankingu plasuje się biust, na drugim brzuch i biodra, a jedyne dwadzieścia procent patrzy na twarz poznanej lub właśnie obserwowanej kobiecie. Może faceci patrzą na biust z bardzo prozaicznego powodu. W końcu biust jest wyjątkowo estetyczną częścią kobiecego ciała. Nie zadziwia więc fakt, że kobiety przywiązują tak dużą uwagę do doboru odpowiedniego biustonosza. Każdej zależy na tym, by jej piersi wyglądały w nim jak najlepiej oraz by stanik był po prostu wygodny i dostosowany do wielkości biustu. Jakie staniki preferują panowie? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, gdyż modeli staników jest wiele. Widać jednak tendencje w kierunku staników koronkowych, przezroczystych. Taki typ jest bardzo delikatny, zmysłowy, a jednocześnie intrygujący. Istnieją jednak zwolennicy modeli staników, które bardziej zakrywają biust. Choć wielu mężczyzn wychodzi z założenia, że najlepszy stanik to taki, który łatwo się rozpina, a dodatkowo ładnie wygląda leżąc na podłodze.