Najczęstsze fantazje erotyczne

Każdy z nas ma w sobie jakieś seksualne pragnienia, których do tej pory nie zrealizował. Fantazjowanie to pole do popisu dla naszej wyobraźni. Realizowanie tych zmysłowych wyobrażeń dodaje pikanterii do łóżkowego życia i z pewnością służy związkom. Dlaczego jednak tak ostrożnie realizujemy te pragnienia? Według badań aż osiemdziesiąt osiem procent facetów i siedemdziesiąt siedem procent kobiet ma fantazje seksualne, które pragnie spełnić. Tym samym jedynie pięćdziesiąt dwa procent Polaków przyznaje, że owe fantazje przekuło na realne sytuacje. Mimo dużych pragnień i potrzeb, boimy się wykonać krok ku większemu zaspokojeniu.

Jakie są najczęstsze fantazje? Respondenci przyznają, że starają się szukać inspiracji i pomysłów, by dodać pikanterii zmysłowym chwilom. Ponad połowa pytanych zadeklarowała, iż sięgnęła po książkę zawierająco opisy scen seksualnych. Najpopularniejsze wśród wymarzonych zdarzeń nadal jest wspólne oglądanie filmów erotycznych. W społeczeństwie nadal istnieje jakieś tabu oglądania tego typu filmów i strach przez społeczną reprymendą. Sięganie po takie sposoby jest jak najbardziej naturalne, jeśli tylko ucieszy oboje partnerów. To nieszkodliwy sposób by rozbudzić zmysły w niej tradycyjny sposób. Eksperymentowanie w łóżku lub inspirowanie się obejrzanymi filmami może być naprawdę wyjątkowym przeżyciem. Ogień miłości wzniecają rozmowy z pikantnym podtekstem, przynajmniej tak deklarują przepytywani. Często dochodzi do tego typu igraszek podczas romantycznej kolacji we dwoje lub na wyjeździe poza miasto czy na wakacje. Ankietowani deklarowali również otwartość na przygody w sypialni i próbowanie nowych rzeczy.

Codzienność niestety różna jest od pragnień. Niezbędna jest w tym aspekcie otwartość partnerów na siebie nawzajem i poszanowanie. Jeśli będziemy czuć się pewnie w swoim towarzystwie, będziemy znać pragnienia i bariery, chętniej i szybciej zrealizujemy swoje fantazje seksualne. Intymność z czasem staje się mnie wstydliwa dla kochanków, gdy są wystarczająco otwarci i tolerancyjni. Tylko jedne krok dzieli nas od spełnienia. Gdy zrobimy go mocno zbliżymy się do upragnionej nowości, inności w łóżku. Polacy chcą by ich druga połowa była bardziej fantazyjna w propozycjach łóżkowych igraszek. Jednak my również możemy wyjść z inicjatywą – trud się opłaci. Co dość kontrastujące, niemal połowa respondentów odpowiadała, że czuje skrępowanie w czasie rozmowy z partnerem o swoich fantazjach. Pragniemy tego, ale boimy się. Warto czasami zdjąć z siebie wstyd i wyjść naprzeciw nowej zmysłowej przygodzie.

O jakim seksie fantazjujemy? Duża grupa pytanych chciałaby wprowadzić do sypialni zabawki erotyczne, inni śnią o dominacji partnera podczas seksu. Jeszcze inni pragną zaznać przyjemności w trójkącie. Wśród odpowiedzi pojawia się również seks w miejscu publicznym i odgrywanie ról.

Wystarczy odrobina inicjatywy, by zrobić pierwszy krok ku niezwykłym doznaniom z naszym partnerem. Fantazje są naturalne, wspaniale jeśli mamy odwagę je realizować. Wibrator, kulki analne czy może piórko – z pewnością dla każdego znajdzie się coś dobrego. Wystarczy szczypta kreatywności i spora doza otwartości.