Problemy pań z dużym biustem

Większość kobiet marzy skrycie o tym, aby mieć pokaźny biust. Jest on bowiem uznawany bezsprzecznie za symbol kobiecości. Również mężczyźni przyznają się, że bardzo lubią spore biusty, oczywiście, jeżeli są one jędrne. Niektóre kobiety w desperacji decydują się nawet na zabieg operacyjnego powiększenia biustu. Nie każda z pań zdaje sobie jednak sprawę z tego, że duży biust to nie tylko piękny wygląd. Często niesie on za sobą również różnego rodzaju problemy. Przede wszystkim, obciąża on znacznie kręgosłup. Panie o pokaźnych walorach bardzo często narzekają, że bardzo bolą je kręgosłupy, właśnie z powodu ciężkiego biustu. Poza tym, wrzynają im się wręcz ramiączka od stanika, co sprawia dodatkowy ból.

Wiele z nich podnosi również kwestię uprawiania sportu. Zazwyczaj duży biust sprawia, że bardzo niewygodnie wykonuje się wszelkiego rodzaju ćwiczenia. Często sprawia on problem i przede wszystkim, boli w trakcie podskoków i biegania. Często wręcz uniemożliwia wykonywanie wielu ćwiczeń. Oczywiście na rynku można dzisiaj kupić dobrej klasy stanik sportowy. Pojawiają się one nawet w największych rozmiarach. Każda kobieta może dopasować odpowiedni dla siebie. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są one dużo bardziej zabudowane od tradycyjnych staników. Poza tym, składają się z kilku warstw i utrzymują się na bardzo szerokich i stabilnych ramiączkach. Szyje się je z materiałów, które doskonale chłoną pot i wilgoć i przepuszczają powietrze. Dzięki temu, pozwalają one skórze swobodnie oddychać. Taki biustonosz sportowy nie jest jednak małym wydatkiem. Jeżeli chcemy zakupić taki najlepszej klasy, musimy się liczyć z wydatkiem nawet dwustu złotych. Jest on jednak gwarancją możliwości uprawiania sportu. Dzięki niemu, piersi idealnie trzymają się na swoim miejscu i nie podskakują. Pozostają więc jędrne i kształtne. Nie odczuwa się również żadnego dyskomfortu. Taki stanik sportowy można z powodzeniem kupić w większości sklepów z bielizną damską lub w dobrych sklepach sportowych. Każda kobieta powinna posiadać taki stanik sportowy.

Panie o sporych biustach, powinny kupując stanik każdorazowo korzystać z pomocy brafitterki. Są to kobiety po specjalnych kursach dopasowywania biustonoszy. Dokonują one klientce koniecznych pomiarów biustu i dopasowują rozmiar stanika najlepszy dla niej. Dzisiaj takie brafitterki pracują już w większości salonów z bielizną. Potrafią one bezbłędnie ocenić rozmiar i dopasować dla klientki najlepszy model, który będzie spełniał jej wszystkie oczekiwania. Najważniejsze, żeby stanik miał odpowiedni obwód pod biustem. To na nim tak naprawdę powinien opierać się cały ciężar piersi. Poza tym, miseczki powinny mieścić piersi i nie powinny się one z nich wylewać. Taki stanik jest po prostu zbyt mały. Wiele kobiet dziwi się, kiedy brafitterka dopasowuje im stanik. Okazuje się bowiem najczęściej, że kupowały one do tej pory biustonosze o zbyt luźnych obwodach pod biustem i z za małymi miseczkami. Przez to mogły one doprowadzić nawet do deformacji biustu i jego obwiśnięcia. Bardzo ważne, w przypadku dużych i ciężkich biustów jest to, żeby stanik miał szerokie ramiączka. Te cienkie mogą się bowiem wpijać w ramiona i podrażniać skórę, a nawet powodować powstawanie zagłębienia w ramionach.

W dzisiejszych czasach kobiety o dużych biustach mają wiele opcji dla siebie. Coraz więcej producentów bielizny pamięta o nich i zaczęli oni już szyć wszystkie swoje modele również w rozmiarach sporych. Niekiedy jednak biust jest na tyle duży i ciężki, że kobiety takie decydują się nawet na operację pomniejszenia piersi. Taki zabieg jest jednak ostatecznością i powinien mieć on wskazania medyczne. Jest to bowiem poważna operacja, po której pozostają blizny na całe życie.

Dodaj komentarz