Stringi tak czy nie?

Rodzaj bielizny noszonej przez kobiety jest bardzo ważna ze względu na ich samopoczucie czy komfort życia codziennego. Dla kobiety bielizna ma dawać uczucia komfortu i ma dobrze wyglądać dla partnera. Zdarza się, że rodzaj bielizny dobierany jest do określonej okazji lub ubrań.

Stringi ze względu na bardzo odważny krój i mało zużytego materiału są traktowane jako sygnał dla mężczyzn, że kobieta nosząca stringi jest „łatwa” i szybko ulega ich męskiemu czarowi. Tymczasem stringi są noszone przez kobiety, gdyż te uważają, że jest to krój wygodny i komfortowy, idealnie dobrane nie odznaczają się pod ubraniem. Kobiety, które choć raz założyły stringi uważają, że są one bardzo komfortową częścią bielizny i w niczym nie przeszkadzają w codziennym życiu. Bielizna ta gwarantuje brak jakiegokolwiek ucisku, zmniejszają widoczność fałdek pod ubraniami.

Z kolei niektóre kobiety szczerze nienawidzą tego typu bielizny. Często jako powód podają nieprzyjemne ocieranie, wbijanie się w pośladki, poza tym stringi nie są polecane ze względów higienicznych, gdyż w trakcie jakiegokolwiek ruchu przesuwają się co powoduje roznoszenie zarazków po częściach intymnych. Dodatkowo te oglądane w sklepach, fantazyjne stringi są zazwyczaj wykonane ze sztucznego materiału, co może być powodem autoinfekcji. Poza tym najnowsze badania wskazują na związek jaki zachodzi między noszeniem stringów a częstszym występowaniem raka odbytu i hemoroidów.
Natomiast mężczyźni lubią popatrzeć kiedy na kobiecie leżą dobrze skrojone stringi czy biustonosz. Nie ma dla nich znaczenia nic więcej. W końcu to nie szata zdobi człowieka. Ilu jest mężczyzna tyle odmiennych opinii znajdzie się na ten temat.

Przede wszystkim należy pamiętać, że to ginekolodzy przestrzegają przed zbyt częstym chodzeniem w stringach. Powodem tych ostrzeżeń jest fakt, że stringi noszone zbyt często mogą wywołać wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Powodem jest to, że stringi zazwyczaj są obcisłe przez co też bardzo ściśle przylegają do intymnych części ciała. W tej sytuacji bakterie z odbytu przemieszczają się po cienkim i wilgotnym pasku w okolice pochwy. Przyczynia się to do intymnych infekcji, które są trudne do wyleczenia. Drogą tą przemieszczają się nawet wirusy HPV (wirusy brodawczaka ludzkiego). Ponadto jest to idealne środowisko dla rozwoju groźnych grzybów, powodujących grzybicę pochwy. Nie ma wątpliwości, że stringi ściśle przylegają do miejsc szczególnie wrażliwych i intymnych. Powoduje to , że stanowią siedlisko zagnieżdżania się groźnych bakterii i wirusów. Dodatkowo w obcisłych stringach skóra łatwo się poci, w takiej sytuacji nietrudno o podrażnienie. Może to wywoływać bolesne otarcia, które łatwo poddają się nadkażeniom. W efekcie może pojawić się ból, uporczywy świąd, a nawet może dojść do nieestetycznych przebarwień. Poza tym według lekarzy tego typu bielizna noszona jesienno-zimową porą zwiększa ryzyko powstania infekcji układu moczowo-płciowego.

W przypadku tego tak popularnego elementu bielizny istnieje spory wybór tych majteczek i tak mamy od bawełnianych, przez koronkowe, aż po zdobione brylancikami. Noszenie takiej bielizny bez względu na zagrożenia leży w gestii każdej kobiety z osobna.