Wygoda jest najważniejsza

Każda z nas, kobiet, ma w swojej szafie przynajmniej kilka biustonoszy. Tak, jak z sukienkami, wybieramy każdy na inną okazję. Oczywiście wiele kobiet ma swoje ulubione modele i czasami zdarza się nawet, że kupują je w kilku różnych kolorach i noszą na zmianę. Na pewno zawsze czujemy się lepiej lub gorzej w określonym fasonie. Czasami zdarza się, że nosimy w kółko dwa staniki na przemian, jedynie z przerwą na ich pranie. Dzieje się zapewne tak, ponieważ czujemy się w nich dobrze i są dla nas najwygodniejsze spośród całej kolekcji. Szuflady niektórych kobiet zawierają czasami nawet kilka różnych rozmiarów biustonoszy, ponieważ nasze piersi zmieniają swój kształt i rozmiar niekiedy w trakcie różnych faz cyklu. Z pewnością każda z nas w swojej szufladzie z bielizną posiada staniki na co dzień, które zakłada do pracy, takie, które ubiera idąc biegać lub na fitness, biustonosze do zadań specjalnych, zakładane pod wieczorową sukienkę i te najpiękniejsze, koronkowe – przeznaczone jedynie dla oczu partnera.
Producenci bielizny prześcigają się w nowych modelach, kolorach i wzorach. Coraz ciekawsze są również rozwiązania związane z zapięciem stanika i jego ramiączkami. Można dziś dobrać odpowiedni biustonosz praktycznie do każdego kroju sukienki, bez względu na to, jak bardzo jest ona wycięta w różnych miejscach. Kiedyś bielizna była zawsze biała, cielista, lub czarna. Dzisiaj zaś można zdecydować się na wszystkie kolory tęczy i różne materiały. Do kompletu zawsze możemy dobrać odpowiednie figi lub stringi, a czasami nawet szorty. Wszystko to po to, żeby każda z nas czuła się dobrze i było jej wygodnie. Wtedy najprawdopodobniej wróci do danego producenta i wybierze kolejny biustonosz właśnie w jego sklepie.

Niezwykle istotny jest wybór rozmiaru stanika, niezależnie od jego przeznaczenia. Nieodpowiedni rozmiar może bowiem sprawić, że nasze piersi nie będą w nim dobrze wyglądały i zaburzymy ich kształt. Itnieje także ryzyko zniekształcenia piersi poprzez zwiotczenie skóry i ich obwiśnięcie. Dobry biustonosz zawsze odciąża kręgosłup szyjny i ramiona, co jest niezwykle istotne. Jeżeli nie jesteśmy pewne co do rozmiaru, zawsze warto jest poradzić się sprzedawczyni w sklepie. Dzisiaj bardzo często takie osoby mają ukończone kursy profesjonalnego brafittingu i dzięki temu znają się na rzeczy i potrafią pomóc i doskonale doradzić. Bardzo ważny jest odpowiedni obwód pod biustem, na którym opiera się większość ciężaru, ale również rozmiar samej miseczki. Bardzo często kupujemy biustonosze o zbyt małych miskach, przez co nie osiągamy idealnego wyglądu naszego biustu. Najlepiej jest zdecydować się na przymiarkę kilku różnych modeli w nieco innych rozmiarach. Kiedy już wybierzemy dwa lub trzy najlepiej się prezenujące, zawsze załóżmy na nie bluzkę. Dzięki temu będziemy mogły ocenić, jak biustonosz prezentuje się pod ubraniem. Najważniejsza jest jednak nasza wygoda i komfort. Nigdy nie kupujmy staników, które nas uwierają lub piją w ktorymkolwiek miejscu. Nie powinny być też zbyt szerokie, ponieważ to także odczujemy w postaci dyskomfortu.